Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 sierpnia 2014

Sektor rolno-spożywczy napędza polsko-chińskie relacje

- Tkamy polską siatkę w Chinach: dziś podpisaliśmy umowę z Wuhanem - powiedzial prezes PAIiIZ Sławomir Majman podczas sygnowania porozumienia między PAIiIZ oraz China Council for the Promotion of International Trade Wuhan. Wydarzenie miało miejsce 5 sierpnia w siedzibie Agencji.

Podczas spotkania prezes zaznaczał, że istnieje duża różnica w imporcie i eksporcie polskich towarów do Chin, ale dzięki wysiłkom polskich producentów, głównie żywności, dysproporcja ta zmniejsza się. Obecna sytuacja na polskim rynku rolno-spożywczym jest szansą na zwiększenie polskiego eksportu do Chin. W grę wchodzą przede wszystkim jabłka.


Ceremonia podpisania porozumienia między PAIiIZ i CCPIT Wuhan

Wuhan jest stolicą prowincji Hubei (środkowo-wschodnie Chiny). Leży nad największym szlakiem śródlądowym Chin - rzeką Jangcy. Wzrost gospodarczy Wuhan osiągnął w ubiegłym roku 9% i był wyższy od średniej chińskiej. Miasto uchodzi też za motoryzacyjny hub Chin. W trakcie spotkania prezes Majman podkreślał, że to właśnie branża motoryzacyjna jest potencjalnym kierunkiem współpracy między Wuhan a Polską, która uchodzi za europejskie zagłębie produkcji części samochodowych.

Delegacji chińskiej wizytującej PAIiIZ przewodniczył zastępca dyrektora Stałego Komitetu Miejskiego Komitetu Ludowego Zheng Yonxin. (PAIiIZ)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij