Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
18 lipca 2014

Polski biznes rozmawia z Gwineą

18 lipca podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie PAIiIZ polscy przedsiębiorcy rozmawiali o możliwościach inwestycyjnych z delegacją z Republiki Gwinei.

Spotkanie z polskimi przedsiębiorcami było kolejnym punktem programu rozpoczętej w poniedziałek wizyty delegacji z Gwinei (www.paiz.gov.pl/20140716/PAIiIZ_gosci_delegacje_z_Gwinei). W siedzibie PAIiIZ podczas spotkania prowadzonego przez członka Zarządu PAIiIZ Monikę Piątkowską wzięło udział 13 firm.


Polski biznes rozmawia z Gwineą

Wiceprezes Piątkowska podkreśliła, że Afryka to kontynent dużych możliwości, a Gwinea jest dobrym partnerem dla Polski na wiele lat współpracy, nie tylko w handlu zagranicznym i inwestycjach, ale także w szerszej perspektywie. Wiceprezes wyraziła optymizm w związku z programem GoAfrica wspierającym polskie firmy inwestujące w krajach afrykańskich: - Efekty tego programu przerosły nasze oczekiwania - zaznaczyła.

Przewodniczący delegacji, minister gospodarki i finansów Mohamed Diaré powiedział, że podstawą współpracy powinno być wzajemne zaufanie. Zaznaczył również, że rynek Gwinei jest przystosowany i otwarty dla inwestorów, szczególnie w sektorze energetycznym i rolno-spożywczym.

Podczas spotkania polscy przedsiębiorcy mieli okazję przedstawić profil i ofertę swoich firm. (PAIiIZ)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij