Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
31 marca 2014

Australijska misja górnicza do Polski i Czech

Rozpoczęła się australijska misja przyjazdowa do Polski i Czech. Przedsiębiorcy reprezentujący sektor górniczy spotkali się 31 marca w siedzibie PAIiIZ, aby porozmawiać o możliwościach rozwoju i zachętach inwestycyjnych obu krajów.

Podczas spotkania australijscy przedsiębiorcy zapoznali się z zachętami inwestycyjnymi w Polsce, procesem obsługi inwestorów oraz rolą specjalnych stref ekonomicznych w przyciąganiu zagranicznego kapitału. Jest to już trzecia misja biznesowa przedstawicieli australijskiego sektora górniczego do Polski. Wizyta ta jest także okazją dla polskiego biznesu do bliższego poznania australijskich technologii i usług w dziedzinie górnictwa. Spotkanie zostało zorganizowane przez PAIiIZ oraz Austrade. Przedsiębiorcy odwiedzą również Katowice oraz Ostrawę. Misja potrwa do 5 kwietnia.

Dzięki obfitym zasobom naturalnym, zaawansowanym procesom wydobywczym, najnowocześniejszym technologiom oraz wykwalifikowanej sile roboczej, Australia jest światowym liderem w sektorze górnictwa. Posiada największe światowe zasoby ołowiu, niklu, uranu i cynku oraz jest największym światowym producentem boksytów i aluminium, drugim największym producentem rud cynku i niklu oraz trzecim największym producentem rud żelaza i złota. W Australii zagraniczni przedsiębiorcy mogą liczyć na stabilną gospodarkę, która odporna jest na światowe wahania koniunktury, a także na przejrzyste prawo, wysoko wykwalifikowanych i wielojęzycznych pracowników oraz innowacyjne rozwiązania w każdej dziedzinie.

Natomiast Europa jest ważnym partnerem biznesowym dla Australii. Jest drugim, po Stanach Zjednoczonych obszarem, w którym najczęściej inwestowały firmy z kapitałem australijskim.

Na polskim rynku obecne są australijskie firmy m.in. Balamara Resources i Prairie Downs, które działają w sektorze węglowym, a także Linc Energy i Hutton Energy prowadzące działalność w segmencie niekonwencjonalnego wydobycia gazu. Na polskim rynku obecne są także przedsiębiorstwa produkujące sprzęt wydobywczy i dostarczające usługi w tym sektorze.
(PAIiIZ/Austrade)

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij