Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
18 listopada 2013

Rynek e-commerce w Chinach

Jak rynek wirtualny przekuć w rynek realny? - E-commerce w Chinach będzie tematem seminarium, które odbędzie się 18 listopada o godz. 10.00 w siedzibie PAIiIZ.

Konferencja składa się z trzech paneli tematycznych: Jak wykorzystać sprzedaż online w Chinach? Jak opracować strategię sprzedaży online w Chinach? Jak opracować solidną strategię e-marketingu Chinach?. Omówione zostaną sposoby i platformy sprzedaży online oraz potencjalne zagrożenia w Chińskim e-commerce.

Seminarium daje możliwość zapoznania się z rynkiem e-commerce w Chinach, różnicami między Internetem chińskim a zachodnim oraz sposobami promocji przedsiębiorstw. Tematem dyskusji będą potencjalne korzyści, jakie może osiągnąć polski przedsiębiorca dzięki działaniom marketingowym w chińskim Internecie.

Z Internetu w Państwie Środka korzysta 450 milionów użytkowników, z czego 300 milionów to klasa średnia, która na co dzień korzysta z sieci, choć zazwyczaj nie mówi po angielsku i nie korzysta ze stron w tym języku. Istnienie blokad internetowych (tzw. „firewall”) w Chinach również znacząco ogranicza dostęp do zagranicznych serwerów.

Pomimo tych utrudnień rynek e-commerce w Chinach, podobnie jak wiele pozostałych sektorów, przeżywa obecnie dynamiczny rozwój, a jednocześnie pozostaje największym rynkiem e-commerce na świecie. Ten sam rynek zajmuje prawie 90% ogólnego chińskiego rynku B2C. Około 200 milionów Chińczyków dokonuje zakupów w Internecie, a blisko 85% z nich płaci za nie on-line przez wyspecjalizowaną w płatnościach internetowych firmę. W roku 2010, chiński rynek e-commerce za sprawą poziomu osiągniętych obrotów, wart był około 460 miliardów RMB, a zdaniem ekspertów z Bain&Company w roku 2015 sprzedaż na rynkach e-commerce może osiągnąć zawrotną liczbę 1,5 biliona RMB (prawie 750 mld PLN).

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli polskich firm, specjalnych stref ekonomicznych oraz mediów.

Firmy zainteresowane udziałem w wydarzeniu, proszone są o rejestrację pod adresem www.paiz.gov.pl/e-commerce do dnia 15 listopada do godz. 15.00

Akredytacja mediów na adres e-mail:  beata.jez@paiz.gov.pl do 15 listopada do godz. 12.00

Szczegółowe informacje pod adresem: wojciech.piwowarski@paiz.gov.pl, tel. 0- 22 334 98 50.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja w języku polskim. (PAIiIZ)


Program - Szkolenie E-commerce w Chinach

E- commerce w Chinach WPHI Szanghaj
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij