Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
6 listopada 2013

Kultura prowadzenia biznesu w Polsce

Studenci z Uniwersytetu Bocconi odwiedzili PAIiIZ. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach międzynarodowego projektu akademickiego, którego celem jest przybliżenie studentom zasad i sposobów prowadzenia biznesu w różnych krajach świata.

Głównym celem wizyty jest zapoznanie włoskich studentów z kulturą prowadzenia biznesu w Polsce. Podczas spotkania przedstawiciele Departamentu Informacji Gospodarczej wyjaśniali mechanizm napływu zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski, jego przyczyny, skutki oraz uwarunkowania. Zorganizowano również warsztat prezentujący doświadczenia PAIiIZ w kontaktach z zagranicznymi inwestorami.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele dwóch firm z kapitałem włoskim, Ferrero i Indesit, opowiedzieli słuchaczom o doświadczeniach na rynku polskim. Radca handlowy Valentina Setta wyjaśniła gościom jak osiąga się sukcesy w dyplomacji biznesowej.

Po części wprowadzającej studenci mieli okazję do zadawania pytań. Największe zainteresowanie wzbudziły kwestie związane z kulturą nawiązywania relacji biznesowych.

Spotkanie odbyło się 6 listopada br. w siedzibie PAIiIZ, pod merytorycznym nadzorem doradcy prezesa PAIiIZ Macieja Górskiego.

Projekt akademicki, zorganizowany we współpracy z pracodawcami na całym świecie skierowany jest do studentów zainteresowanych praktycznymi doświadczeniami firm na rynku globalnym. Studia przypadków – tzw. case studies są sposobem przekazywania wiedzy przez praktyków biznesu, którzy osiągnęli sukces na rynku globalnym. Doświadczenie zdobyte przez studentów w trakcie warsztatów pomaga im zrozumieć kulturę prowadzenia biznesu w poszczególnych krajach na całym świecie. (PAIiIZ)

 

 

 

 

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij