Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 sierpnia 2012

WNS (Holdings) Ltd. otwiera centrum usług w Gdyni. Zatrudni 500 osób

Jeden z czołowych indyjskich dostawców usług biznesowych, holding WNS, otwiera w Gdyni centrum usług. To kolejna inwestycja na trójmiejskim rynku BPO/SSC w tym roku.

Notowany na nowojorskiej giełdzie holding WNS jest jednym ze światowych liderów w dostarczaniu usług biznesowych. Firma obsługuje ponad 200 globalnych korporacji, świadcząc usługi finansowo-księgowe, przeprowadzając badania i analizy biznesowe, prowadząc centra obsługi klienta oraz oferując inne usługi, indywidualnie dopasowane do wymogów poszczególnych sektorów. Koncern pozyskuje klientów głównie z branż, takich jak: turystyka, ubezpieczenia, finanse i sprzedaż detaliczna.

WNS zatrudnia ponad 25 tysiące specjalistów, którzy pracują w 29 centrach na całym świecie. Centrum w Gdyni będzie drugim, po Bukareszcie, projektem holdingu w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza Rumunią spółka posiada swoje biura w Indiach, Kostaryce, Wielkiej Brytanii, USA, RPA oraz na Filipinach i Sri Lance. WNS coraz aktywniej działa na rynku amerykańskim. Wzrost popytu na usługi holdingu zaowocował, m.in.: otwarciem nowego centrum w Południowej Karolinie oraz przejęciem południowoafrykańskiej firmy świadczącej usługi outsourcingowe.

- Obecnie obserwujemy wzrost zainteresowania Trójmiastem, które inwestorzy coraz częściej postrzegają jako idealną lokalizację dla centrów usług.  W styczniu swoje biuro otworzyła firma OIE Support, która do tej pory zatrudniła już 120 osób. W marcu Bayer ogłosił, że właśnie w Trójmieście otworzy swoje centrum usług wspólnych. We wrześniu do swojego biura wprowadzi się fińska Metsä Group – mówi Łukasz Żelewski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A., która koordynuje działania inicjatywy Invest in Pomerania.

WNS na swoją inwestycję wybrał jeden z największych parków biznesowych w Trójmieście - Łużycka Office Park w Gdyni.

- WNS to dynamiczny partner, który zaprosił nas do współpracy przy szybkim procesie poszukiwania bardzo efektywnej, nowoczesnej powierzchni, którą mógłby przejmować stopniowo, elastycznie dostosowując jej wielkość do planowanego zatrudnienia. W Gdyni znalazła się przestrzeń, która spełniła oczekiwania klienta. Projekt WNS to kolejny dowód na to, że Trójmiasto wyrasta na znaczący ośrodek branży BPO/SSC w Polsce. Dobrą wiadomością dla innych firm rozważających wejście na trójmiejski rynek jest również fakt, iż wskaźnik niewynajętych powierzchni biurowych wzrósł i w II kwartale 2012 wyniósł 9,1% przy ogólnej podaży 370 tysięcy m2  – mówi Magdalena Reńska, Dyrektor Oddziału Jones Lang LaSalle w Gdańsku.

Kluczowym czynnikiem, który zdecydował o wyborze Trójmiasta jako lokalizacji inwestycji WNS, była dostępność wykwalifikowanych pracowników.

- Trójmiasto wyróżnia się dostępnością osób ze znajomością języków obcych, w tym niszowych, takich jak: języki nordyckie. Co roku ok. 20 000 absolwentów wchodzi na rynek pracy, co daje dobre prognozy na przyszłość – komentuje projekt Małgorzata Jasińska, Dyrektor ds. Klientów Korporacyjnych CEE w firmie doradztwa personalnego Hays – Partner Strategiczny ABSL . (Invest in Pomerania)


Załączniki:

O Invest In Pomerania
Sektor BPO SSC w województwie pomorskim
Wypowiedź Prezydenta Gdyni Wojciecha SzczurkaPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij