Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
30 lipca 2012

Mongolia Wewnętrzna- ostatnie spotkania polskiej delegacji w Chinach

W ostatnich dniach wizyty w Chinach polska delegacja wzięła udział w spotkaniach w Hohhot, Baotou i Ordos - miastach regionu autonomicznego Mongolii Wewnętrznej.

W seminarium inwestycyjnym, które odbyło się 28 lipca w Hohhot, wzięło udział około 20 firm chińskich oraz przedstawiciele Biura Spraw Zagranicznych i Departamentu Handlu Regionu Autonomicznego Mongolii Wewnętrznej oraz Państwowej Komisji ds. Rozwoju i Reform ChRL (NDRC). Członkowie polskiej delegacji zaprezentowali klimat inwestycyjny w Polsce oraz potancjał polskiego sektora mleczarskiego, górniczego, chemicznego i metalowego. Po seminarium odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz Mongolii Wewnęrznej: Wicegubernatorem regionu Pan Yiyang, Zastępcą Sekretarza Generalnego Rządu Ludowego Mongolii Wewnętrznej Feng Renfei, Dyrektorem Biura Spraw Zagranicznych Zhang Shouxiao, Dyrektorem Generalnym Departamentu Handlu Li Wanzhong, Wicedyrektorem Generalnym Komisji Rozwoju i Reform Liu Bozheng, Wicedyrektorem Generalnym Komisji Gospodarki i Informacji Yang Ruiping, Wicemerem Miasta Hohhot Gang Buhe oraz Prezesem Yili Industrial Group Pan Gang. W siedzibie firmy Yili Industrial Group Co. Ltd. – największej chińskiej firmy sektora mleczarskiego polska delegacja spotkała się z Wiceprezesem Wei Lin Cong oraz obejrzała linię produkcyjną.


Spotkanie z Wicegubarnatorem Mongolii Wewnętrznej - Pan Yiyang

Spotkanie w Yili Group

Od lewej: Prezes PAIiIZ Sławomir Majman, Wicemer Baotou Cao Wen Hua

29 lipca odbyło się spotkanie z firmą Baotou Steel Industrial Economic & Trading Co., Ltd. oraz z Rare Earth Group, a także z Wicemerem Miasta Baotou – Cao Wen Hua i Wicedyrektorem Biura Spraw Zagranicznych Municypalnego Rządu Miasta Baotou – Huang Changfan.

30 lipca w miejscowości Ordos miało miejsce kolejne seminarium dotyczące promocji polskich projektów inwestycyjnych. W spotkaniu wzięło udział około 40 przedsiębiorców oraz Wicemer Miasta Ordos – Cao Zhichen. Ordos to jedno z 20 najważniejszych miast w Chinach. Jego bogactwa to wełna i kaszmir, węgiel, 33 rodzaje zasobów mineralnych i złoża gazu. Dzięki swojemu korzystnemu położeniu geograficznemu miasto posiada także elektrownie wiatrowe i słoneczne. Ordos gotowe jest aby realizować chińską strategię „Go Global”. Obecnie współpracuje już ze Stanami Zjednoczonymi, Rosją, Włochami, Niemcami, Kambodżą oraz Hongkongiem. Seminarium miało na celu zrozumienie wzajemnych intencji, korzyści i możliwości rozwoju a przede wszystkim przedstawienie chińskim przedsiębiorcom polskiej oferty inwestycyjnej. Uczestników seminarium zainteresował głównie temat kolejnictwa, produkcji samochodów, kaszmiru, prywatyzacji oraz inwestycji w energię. Prezes PAIiIZ Sławomir Majman podkreślił, że seminarium odbywa się w bardzo wyjątkowym momencie rozwoju polsko-chińskich relacji gdyż w ostatnich miesiącach zarówno w Polsce jak i w Chinach miały miejsce wizyty bardzo ważnych przedstawicieli obydwu rządów.


Seminarium w Ordos

Seminarium w Hohhot

Spotkania polskiej delegacji w Mongolii Wewnętrznej były pokłosiem wizyty Wicegubernatora Pan Yiyang w Polsce. Ich celem było podkreślenie, że polsko-chińskie stosunki nie ograniczają się tylko do wschodniego wybrzeża Chin i że polska strona pragnie aktywnie współpracować z całym krajem. (PAIiIZ)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij