Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 lipca 2012

Kolejne spotkania polskiej delegacji w Chinach

Polska delegacja przebywajaca od 22 lipca w Chinach w ramach organizowanej przez PAIiIZ i MTBiGM misji odbyła spotkania z największymi chińskimi organizacjami typu think-tank.

26 lipca delegacja spotkała się z Centrum Rady Państwa ds. Rozwoju Badań (DRC) i zespołem doradców  Rady Państwa - największymi chińskimi think-tankami. Spotkania miały związek z wizytą studyjną do Polski kierowników chińskich zespołów doradczych, która odbędzie się w sierpniu tego roku na zaproszenie PAIiIZ.


Od lewej Pan Sławomir Majman - Prezes PAIiIZ i Pan Yan Shusen - Dyrektor Generalny Departamentu Handlu Prowincji Heilongjiang

27 lipca członkowie polskiej delegacji spotkali się z dyrektorem generalnym Departamentu Handlu Prowincji Heilongjiang – Panem Yan Shusen. Prowincja ta ma największe w całych Chinach tereny zielone oraz wiedzie prym w produkcji maszyn i nowoczesnym rolnictwie. Prowincja zajmuje także drugie miejsce w Chinach pod względem kolejnictwa. Dotychczas rząd prowincji zatwierdził dwa polskie projekty inwestycyjne, które zostaną zrealizowane w tym regionie. Potencjalne obszary współpracy między Polską a Heilongjiang to: logistyka rolnicza, budownictwo i urządzenia rolnicze, hi-tech, przetwórstwo spożywcze, przemysł chemiczny i samochodowy. (PAIiIZ)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij