Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 lipca 2012

Polska logistyka w Pekinie

W ramach organizowanej przez PAIiIZ i MTBiGM wizyty firm z sektora transportu i logistyki w Chinach pod przewodnictwem Ministra Sławomira Nowaka dziś w Pekinie odbyło się seminarium nt. współpracy w zakresie infrastruktury.

Uczestnicy seminarium „Rozwój współpracy w dziedzinie infrastruktury pomiędzy Polską i Chinami”  dyskutowali nt. możliwości kooperacji w zakresie modernizacji i rewitalizacji linii kolejowych (PKP PLK), współpracy polskich i chińskich przedsiębiorstw budowlanych, inwestycji w portach lotniczych i morskich. Polski sektor transportu i logistyki prezentowały firmy: PKP PLK, Porty Gdynia, Gdańsk i Szczecin- Świnoujście oraz Terminal Kontenerowy DCT Gdańsk. Prezentacji strony chińskiej dokonał główny planista Ministerstwa Transportu ChRL oraz Prezes China International Contractors Association (CHINCA) Diao Chunche. Moderatorem spotkania był Radca WPHI w Szanghaju Andrzej Pieczonka.


Wywiad Prezesa PAIiIZ - Sławomira Majmana z Jackiem Wangiem dla PAP

Wywiad Ministra Sławomira Nowaka dla chińskiej gazety Caixin

Wywiad Ministra Sławomira Nowaka dla chińskiej stacji telewizyjnej CCTV Business Channel

Spotkanie było również okazją do podpisania porozumienia o współpracy między PAIiIZ a CHINCA.

Seminarium w Pekinie to kolejny punkt programu oficjalnej wizyty w Chińskiej Republice Ludowej Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka organizowanej w dniach 23-28 lipca 2012 r. przez Ministerstwo i Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wizyta odbywa się na zaproszenie Ministra Transportu CHRL Li Shenglin.

W skład delegacji, obok Ministra Nowaka i Prezesa PAIiIZ Sławomira Majmana, weszli m.in.  podsekretarz stanu w MTBiGM Andrzej Massel odpowiadający za transport kolejowy oraz przedstawiciele firm z sektora transportu morskiego, kolejowego i lotniczego: spółki PKP Cargo, PKP PLK, Portu Gdańsk, Portu Gdynia, Portu Szczecin-Świnoujście, Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk, Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego w Szanghaju „Chipolbrok” oraz LOT Cargo.


Seminarium; od lewej: Dao Chunhe, Sławomir Majman, Andrzej Massel, Sławomir Nowak, Łukasz Broniewski, Dai Dongchan, Andrzej Pieczonka (moderator seminarium)

Spotkanie Ministra Sławomira Nowaka z prezesami firm chińskich i polskich

Spotkanie Ministra Sławomira Nowaka z prezesami firm chińskich i polskich

Celem wizyty jest umocnienie pozytywnego wizerunku Polski jako atrakcyjnej lokalizacji dla chińskich inwestycji. Delegacja spotka się m.in. z ministrami transportu, handlu i kolei ChRL oraz przedstawicielami chińskich firm działających w tych sektorach. Podczas oficjalnych rozmów poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. rozwoju polsko-chińskiej współpracy w obszarze infrastruktury kolejowej i morskiej, inwestycji chińskich w Polsce oraz możliwości zbudowania stałych relacji transoceanicznych między Chinami a Polską. (PAIiIZ/MTBiGM)Program Seminarium

DCT (wersja polska)

PKP PLK (wersja angielska)

Port Gdańsk (wersja polska)

Port Gdynia (wersja angielska)

Port Szczecin-Swinoujscie (wersja polska)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij