Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 lipca 2012

Polska - Chiny: współpraca logistyczna

23 lipca br. w Szanghaju, w ramach wizyty Ministra Transportu Sławomira Nowaka w Chinach, odbyło się seminarium nt. rozwoju współpracy logistycznej między Polską a Chinami.

220 uczestników seminarium miało okazję zapoznać się z ofertą polskiego sektora transportu morskiego, kolejowego i lotniczego. Chiński biznes był reprezentowany m.in. przez członków zarządu największych firm działających w obszarze transportu: China Shipping Conteiner Lines, Cosco Shipping Line & Cosco Freight Forwarding Company oraz Shanghai Electric i GeoHarbour Group.


Seminarium w Szanghaju, od lewej: Sławomir Majman - Prezes PAIiIZ, Sławomir Nowak - Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Andrzej Pieczonka - Radca WPHI Szanghaj, Andrzej Massel - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie TBiGM, Chen Zhangyuan - Wiceprezes SAIETC, Łukasz Broniewski - Szef Gabinatu Politycznego Prezesa Rady Ministrów

Podpisanie porozumienia o wspołpracy z SAIETC; od lewej: Minister Sławomir Nowak, Krzysztof S. Smyk - Konsul Generalny w Szanghaju, Karolina Dresler - PAIiIZ. Porozumienie podpisują: Wiceprezes Chen Zhangyuan i Prezes Sławomir Majman

Program seminarium obejmował prezentację połączonej oferty DCT, PKP Cargo i LHS transportu towarów na Europę Środkowo-Wschodnią, prezentacje Portów Gdańsk, Gdynia i Szczecin-Świnoujście oraz referaty wygłoszone przez chińskich przedstawicieli transportu morskiego nt. obecnej współpracy i możliwości dalszego rozwoju. 

Spotkanie było równiez okazją do podpisaina porozumienia o współpracy z Shanghai Association of International & Technological Cooperation (SAIETC). Po seminarium odbyła się konferencja prasowa, następnie delegacja odbyła spotkania z COSCO i China Shipping Line.

Seminarium jest częścią programu oficjalnej wizyty w Chińskiej Republice Ludowej Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka organizowanej w dniach 23-28 lipca 2012 r. przez Ministerstwo i Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wizyta odbywa się na zaproszenie Ministra Transportu CHRL Li Shenglin.


Konferencja prasowa po seminarium

Spotkanie Ministra Sławomira Nowaka z Wiceprezesem China Shipping Line, Zhang Goufa

W skład delegacji, obok Ministra Nowaka i Prezesa PAIiIZ Sławomira Majmana, weszli m.in.  podsekretarz stanu w MTBiGM Andrzej Massel odpowiadający za transport kolejowy oraz przedstawiciele firm z sektora transportu morskiego, kolejowego i lotniczego: spółki PKP Cargo, PKP PLK, Portu Gdańsk, Portu Gdynia, Portu Szczecin-Świnoujście, Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk, Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego w Szanghaju „Chipolbrok” oraz LOT Cargo.

Celem wizyty jest umocnienie pozytywnego wizerunku Polski jako atrakcyjnej lokalizacji dla chińskich inwestycji. Delegacja spotka się m.in. z ministrami transportu, handlu i kolei ChRL oraz przedstawicielami chińskich firm działających w tych sektorach. Podczas oficjalnych rozmów poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. rozwoju polsko-chińskiej współpracy w obszarze infrastruktury kolejowej i morskiej, inwestycji chińskich w Polsce oraz możliwości zbudowania stałych relacji transoceanicznych między Chinami a Polską. (PAIiIZ/MTBiGM)

 

DCT Gdańsk

PKP Cargo

Port Gdańsk

Port Gdynia

Port Szczecin-Świnoujście

Minister Sławomir NowakPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij