Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
Aktualności
Strona główna > Aktualności
12 grudnia 2011

Nagrody dla największych inwestorów wręczone

Podczas gali świąteczno-noworocznej Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nagrodziła najbardziej znaczące projekty inwestycyjne w 2011 roku.

12 grudnia br. w warszawskim hotelu Polonia Palace odbyło się doroczne spotkanie świąteczno-noworoczne organizowane przez PAIiIZ. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele inwestorów zagranicznych, rządu, instytucji regionalnych, świata biznesu i mediów.


Statuetki dla najbardziej znaczących inwestorów 2011 r.

Podczas tegorocznego spotkania wręczono, już po raz piąty, nagrody dla największych i najbardziej znaczących inwestycji zagranicznych rozpoczętych w 2011r.


Prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania odbiera nagrodę za największą inwestycję z rąk Wiceministra Gospodarki Mieczysława Kasprzaka

Nagrodę za inwestycję o największej wartości otrzymał Pilkington Automotive Poland. Japoński koncern motoryzacyjny kosztem 96 mln euro wybuduje w Chmielowie fabrykę produkującą szyby samochodowe. Inwestycja cieszy tym bardziej, że koncern zdecydował się na lokalizację zakładu w Polsce Wschodniej. Nowe linie produkcyjne w Polsce wpłyną na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych koncernu w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Pilkington zainwestuje 96 mln euro i stworzy 500 miejsc pracy. Nagrodę z rąk Wiceministra Gospodarki Mieczysława Kasprzaka oraz Wiceprezesa PAIiIZ Marka Łyżwy odebrał Prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania.


Scot Newman, Wiceprezes State Street Services, inwestycji, która w 2011 r. storzyła najwięcej miejsc pracy

W kategorii "zatrudnienie" nagrodę otrzymała State Street Services. Amerykańska firma stworzy w Krakowie centrum świadczące kompleksowe usługi w zakresie funduszy inwestycyjnych i zatrudni 600 osób wykształconych w zakresie inżynierii finansowej. Wartość inwestycji to 2,5 mln euro. Nagrodę wręczoną przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskiego oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Rafała Baniaka odebrał Scot Newman, Wiceprezes State Street Services.

Nagrodę w trzeciej kategorii - „Nowoczesne technologie” otrzymała  firma Intel. Amerykański koncern technologiczny rozwinie swoje gdańskie centrum badawczo-rozwojowe, które jest największym z ponad 20 ośrodków B+R Intela w Europie.

Wartość projektu wynosi 1 mln euro. Obecnie w oddziale Intel w Gdańsku ponad 800 światowej klasy inżynierów pracuje nad specjalistycznym oprogramowaniem wspierającym układy krzemowe w zakresie grafiki komputerowej oraz cyfrowego przetwarzania sygnałów. Projekt zakończony w tym roku zakłada utworzenie dodatkowych 60 miejsc pracy.

Tego typu inwestycje pozwalają na rozwijanie współpracy rodzimych i zagranicznych zespołów badawczych. Sukces Intela w Polsce to sukces kompetentnych absolwentów polskich uczelni technicznych. Reprezentujący inwestora Krzysztof Jurczyk, Dyrektor ds. Operacyjnych Intel odebrał nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Witolda Jurka oraz Wiceprezes PAIiIZ Bożeny Czai.

Firma Intel Technology Poland została również nagrodzona w konkursie na Najlepszego Pracodawcę Roku i nagrodę tę otrzymała już po raz drugi z rzędu.


Dyrektor Krzysztof Jurczyk odbiera nagrodę dla firmy Intel w kategorii ''Nowoczesne Technologie''

Podczas imprezy wręczono również nagrodę za najciekawszy eksponat wystawy Designed in Poland w Budapeszcie. Otrzymał ją Jacek Ostrowski za pierścionek z bursztynem. W 2011 r. PAIiIZ zakończyła 51 projektów inwestycyjnych wartych 1 135 mln euro - to 187% wartości osiągniętej w okresie styczeń - listopad 2010 r.

Zamknięte inwestycje stworzą 10117 miejsc pracy, czyli o 8% więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Wśród zakończonych przez PAIiIZ projektów są takie międzynarodowe koncerny jak PwC, Nordea, BNP Paribas, Credit Suisse, 3M, TRW Automotive czy Gedia. (PAIiIZ)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Newsletter, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 138.006.600,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Facebook Youtube Twitter Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij