Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
12 grudnia 2011

Nagrody dla największych inwestorów wręczone

Podczas gali świąteczno-noworocznej Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nagrodziła najbardziej znaczące projekty inwestycyjne w 2011 roku.

12 grudnia br. w warszawskim hotelu Polonia Palace odbyło się doroczne spotkanie świąteczno-noworoczne organizowane przez PAIiIZ. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele inwestorów zagranicznych, rządu, instytucji regionalnych, świata biznesu i mediów.


Statuetki dla najbardziej znaczących inwestorów 2011 r.

Podczas tegorocznego spotkania wręczono, już po raz piąty, nagrody dla największych i najbardziej znaczących inwestycji zagranicznych rozpoczętych w 2011r.


Prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania odbiera nagrodę za największą inwestycję z rąk Wiceministra Gospodarki Mieczysława Kasprzaka

Nagrodę za inwestycję o największej wartości otrzymał Pilkington Automotive Poland. Japoński koncern motoryzacyjny kosztem 96 mln euro wybuduje w Chmielowie fabrykę produkującą szyby samochodowe. Inwestycja cieszy tym bardziej, że koncern zdecydował się na lokalizację zakładu w Polsce Wschodniej. Nowe linie produkcyjne w Polsce wpłyną na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych koncernu w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Pilkington zainwestuje 96 mln euro i stworzy 500 miejsc pracy. Nagrodę z rąk Wiceministra Gospodarki Mieczysława Kasprzaka oraz Wiceprezesa PAIiIZ Marka Łyżwy odebrał Prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania.


Scot Newman, Wiceprezes State Street Services, inwestycji, która w 2011 r. storzyła najwięcej miejsc pracy

W kategorii "zatrudnienie" nagrodę otrzymała State Street Services. Amerykańska firma stworzy w Krakowie centrum świadczące kompleksowe usługi w zakresie funduszy inwestycyjnych i zatrudni 600 osób wykształconych w zakresie inżynierii finansowej. Wartość inwestycji to 2,5 mln euro. Nagrodę wręczoną przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskiego oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Rafała Baniaka odebrał Scot Newman, Wiceprezes State Street Services.

Nagrodę w trzeciej kategorii - „Nowoczesne technologie” otrzymała  firma Intel. Amerykański koncern technologiczny rozwinie swoje gdańskie centrum badawczo-rozwojowe, które jest największym z ponad 20 ośrodków B+R Intela w Europie.

Wartość projektu wynosi 1 mln euro. Obecnie w oddziale Intel w Gdańsku ponad 800 światowej klasy inżynierów pracuje nad specjalistycznym oprogramowaniem wspierającym układy krzemowe w zakresie grafiki komputerowej oraz cyfrowego przetwarzania sygnałów. Projekt zakończony w tym roku zakłada utworzenie dodatkowych 60 miejsc pracy.

Tego typu inwestycje pozwalają na rozwijanie współpracy rodzimych i zagranicznych zespołów badawczych. Sukces Intela w Polsce to sukces kompetentnych absolwentów polskich uczelni technicznych. Reprezentujący inwestora Krzysztof Jurczyk, Dyrektor ds. Operacyjnych Intel odebrał nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Witolda Jurka oraz Wiceprezes PAIiIZ Bożeny Czai.

Firma Intel Technology Poland została również nagrodzona w konkursie na Najlepszego Pracodawcę Roku i nagrodę tę otrzymała już po raz drugi z rzędu.


Dyrektor Krzysztof Jurczyk odbiera nagrodę dla firmy Intel w kategorii ''Nowoczesne Technologie''

Podczas imprezy wręczono również nagrodę za najciekawszy eksponat wystawy Designed in Poland w Budapeszcie. Otrzymał ją Jacek Ostrowski za pierścionek z bursztynem. W 2011 r. PAIiIZ zakończyła 51 projektów inwestycyjnych wartych 1 135 mln euro - to 187% wartości osiągniętej w okresie styczeń - listopad 2010 r.

Zamknięte inwestycje stworzą 10117 miejsc pracy, czyli o 8% więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Wśród zakończonych przez PAIiIZ projektów są takie międzynarodowe koncerny jak PwC, Nordea, BNP Paribas, Credit Suisse, 3M, TRW Automotive czy Gedia. (PAIiIZ)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij