Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Park Naukowo-Technologiczny Politechniki Koszalińskiej

Park Naukowo-Technologiczny Politechniki Koszalińskiej

Park Naukowo-Technologiczny jest wewnętrzną jednostką Politechniki Koszalińskiej. Głównym celem działalności jest zwiększenie efektywności wykorzystania wyników badań naukowych dla potrzeb gospodarki poprzez tworzenie i transfer nowoczesnych technologii i rozwiązań innowacyjnych do praktyki gospodarczej i społecznej oraz tworzenie warunków do powstawania i rozwoju przedsiębiorstw innowacyjnych. Działalność merytoryczną Parku realizują jednostki: Centrum Transferu Wiedzy, Centrum Transferu Technologii, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Powierzchnię Parku stanowią biura do wynajęcia/dzierżawy o powierzchni 300 m2.

Lokalizacja

Park Naukowo Technologiczny Politechniki Koszalińskiej zlokalizowany jest w centrum miasta Koszalina w obiektach Politechniki Koszalińskiej (ul Racławicka, ul. Partyzantów). Obiekty znajdują się przy głównych traktach komunikacyjnych (obwodnica śródmiejska łącząca się z drogą krajową nr 11 oraz bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk).

Profil sektorowy

Ze względu na małą powierzchnię i lokalizację Parku (w obiektach dydaktycznych Politechniki), Park skupia tylko i wyłącznie firmy z branży usługowej, których działalność nie wymaga dużych powierzchni. Preferujemy działalności, które nie będą zakłócać i kolidować z działalnością innych przedsiębiorstw funkcjonujących w Parku Naukowo-Technologicznym (np. działalności wytwarzające hałas, nieprzyjemny zapach, itp.).Działalność Parku Naukowo-Technologicznego nie jest skierowana na wsparcie konkretnej branży, sektora czy gałęzi przemysłu. Jednakże zauważalnym trendem jest skupianie się w Parku firm usługowych z branży informatycznej (głównie w zakresie programowania, grafiki komputerowej, aplikacji internetowych, reklamy). Nie wykluczamy przyjęcia do Parku firm produkcyjnych, które w Parku będą chciały prowadzić swoje biura, a obiekty produkcyjne będą posiadały w innym miejscu.

Oferta Parku

Park Naukowo-Technologiczny Politechniki Koszalińskiej dysponuje około 300 m2 powierzchni biurowej. Dlatego skupia tylko i wyłącznie firmy z branży usługowej, których działalność nie wymaga dużych powierzchni (hal produkcyjnych i terenów). Oferujemy powierzchnie biurowe w formie dzierżawy. Wszystkie pomieszczenia posiadają dostęp do sanitariatów, internetu. Do dyspozycji mamy także sale dydaktyczne, aule oraz pozostałą infrastrukturę naukowo-badawczą (wraz z personelem) będącą w posiadaniu Politechniki Koszalińskiej.

Park Naukowo-Technologiczny świadczy usługi szkoleniowe z zakresu przedsiębiorczości, usługi doradcze o charakterze innowacyjnym (np. opinie o innowacyjności), usługi związane z inkubowaniem przedsiębiorstw, usługi związane z transferem technologii. Ze względu na to, iż Park NT jest jednostką Politechniki Koszalińskiej posiadamy dostęp do kadry oraz zaplecza technicznego. Jesteśmy w stanie organizować i prowadzić bardzo zaawansowaną działalność edukacyjną oraz badawczo-rozwojową.

Firmy działające na terenie parku

Obecnie w Parku zlokalizowanych jest 15 podmiotów (13 firm oraz 2 instytucje). Ponadto skupiamy firmy np. z branży projektowej i doradczej takie jak „Norris Laison” oraz produkcyjne „Stopnie.pl”. Głównie są to firmy z branży informatycznej takie jak „Akcent”, „Pola”, „Icomedia”, „Deligo.pl”. W Parku działają 2 organizacje: „Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Drewno i Meble” a także „Środkowopomorska Grupa Działania”.

Dane kontaktowe:

Park Naukowo-Technologiczny
Politechnika Koszalińska
ul. Racławicka 15-17
75-620 Koszalin
tel.: (+48 094) 347 84 16
e-mail: parknt@tu.koszalin.pl

Strona www:
http://www.pnt.tu.koszalin.pl 

Ostatnia aktualizacja 2013-10-31

 

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij