Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Pawilon Polski na ŚDM Kraków 2016

Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń, które w tym roku odbywa się w Polsce. Tegoroczne spotkanie młodych z całego świata, jest znakomitą okazją do pokazania Polski i jej nowoczesnego oblicza wszystkim gościom wydarzenia.

„Pawilon Polski” to interaktywna wystawa skierowana do uczestników Światowych Dni Młodzieży. Jego celem jest pokazanie zwiedzającym, że Polska trwale wpisuje się w historię cywilizacji europejskiej i chrześcijańskiej, że jest to kraj dynamiczny, innowacyjny, atrakcyjny turystycznie i kulturowo, a Polacy to pracowity i gościnny naród.

„Pawilon Polski” składa się z czterech połączonych ze sobą sferycznych namiotów, wyprodukowanych przez firmę, która stworzyła scenografię do filmu Marsjanin. Wewnątrz czekają m.in.: kinowa podróż w trójwymiarze po historii Polski, wirtualny spacer po sztuce polskiego Średniowiecza, interaktywna huśtawka, z której można wysłać e-pocztówkę do znajomych, a także najnowsze technologie, jak polskie drony, łaziki marsjańskie, roboty Proteus, czy aplikacje na smartfony i tablety, które pomagają w codziennym życiu oraz „ogród doświadczeń”.

Aby pokazać, że Polska zasługuje na miano wiodącego w Unii Europejskiej producenta żywności wysokiej jakości, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży mogą przenieść się również na zaaranżowane w Pawilonie pole marchewek czy do sadu jabłoni.

Gości Pawilonu Polski zapraszamy też do strefy relaksu przygotowanej wokół Pawilonu i do udziału w wydarzeniach kulturalnych, m.in. koncertach plenerowych.

Głównymi współorganizatorami projektu są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Organizacja Turystyczna, Agencja Rynku Rolnego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.

Pawilon Polski powstał głównie dzięki wsparciu partnerów strategicznych, którymi są: Grupa Azoty, Enea, Energa, KGHM, Grupa Lotos, Totalizator Sportowy, PGNiG, PKO Bank Polski, PZU, PKP S.A., IC Intercity, PKP Cargo oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zapraszamy do Pawilonu Polski w Krakowie codziennie od 25-31 lipca 2016 roku w godzinach 9:00-22:00.

 

Partnerzy strategiczni Pawilonu Polski, który powstał przy okazji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016:ENEA
KGHM Polska Miedź


Grupa LOTOS S.A.
Laur Innowacyjności 2016PGNIG


PKO BP


http://www.pkobp.pl


PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A.


http://www.plk-sa.pl


PKPCARGO


PKP INTERCITY


PKP POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE


Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 


 

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij