Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 lutego 2018

Polska firma IamBot lauratem prestiżowego konkursu Retail Industry Leaders Association

Stowarzyszenie branżowe, ukierunkowane na wspieranie innowacyjności w handlu detalicznym - Retail Industry Leaders Association (RILA), ogłosiło zwycięzców konkursu (R) Tech Retail CEO Innovation Awards. Rozwiązania trzech zwycięzców, IamBot, Multifold i Persado, wybranych przez Radę Dyrektorów RILA, zostały zaprezentowanie w Tucson podczas forum RILA Retail CEO przed dyrektorami generalnymi i szefami innowacji największych amerykańskich marek detalicznych. To właśnie polska marka IamBot wcielająca wiedzę z zakresu AI w rozwój mechaniki platform internetowych do obsługi handlu detalicznego, zrobiła na jury największe wrażenie.
- To niesamowita okazja do nawiązania perspektywicznych relacji zarówno dla dużych firm i międzynarodowych korporacji, które już odniosły spektakularny sukces, jak i dla innowacyjnych startupów aspirujących do miana wschodzących gwiazd branży, wyznaczających nowe trendy. Dyrektorzy generalni i szefowie działów rozwoju wiodących amerykańskich firm mogą dzięki temu zapoznać się bezpośrednio z nowymi firmami, które poprzez swoje zaangażowanie w badania i innowacje współkształtują przyszłość branży - komentuje Wiceprezes ds. Badań, Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju RILA, Adam Siegel.

Jak zauważa RILA's (R) Tech Center, trend, który szczególnie mocno napędza zmiany na rynku retail jest związany z wszechobecnymi i ultra-spersonalizowanymi zakupami. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez CEO największych sieci retailowych i marek takich jak: Target, BestBuy, Coca Cola czy GAP. Oceniono ich przełomową pracę w promowaniu rozwoju branży w kierunku jeszcze bardziej zindywidualizowanych zakupów poprzez zastosowanie sztucznej inteligencji i rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality). Zwycięzcy mieli możliwość zaprezentowania zalet swoich rozwiązań przed ponad setką najbardziej prominentnych osobistości branży retail na świecie.

- (R) Tech Center for Innovation jest przede wszystkim miejscem demonstrowania przedsiębiorcom, inwestorom i venture capitals, potencjału rynku innowacyjnych startupów, które chcą opracowywać nowe narzędzia, aplikacje i technologie wspierające wymiernie naszą branżę. Te nowe usługi łącząc fizyczne i cyfrowe doświadczenia, pomagają wprowadzić branżę retail na wyższy poziom funkcjonowania, jeszcze bardziej wychodzący naprzeciw wymaganiom konsumenta XXI wieku– mówi prezes RILA, Brian Cornell.

Zwycięska polska firma IamBot pomaga markom sprzedawać produkty bezpośrednio za pośrednictwem platform komunikacyjnych. Jest to kompleksowe rozwiązanie dedykowane celom marketingu i conversional commerce oparte na najnowocześniejszej, sztucznej inteligencji. - Czujemy się zaszczyceni, że IamBot został wybrany przez tak prestiżowe gremium. Wierzymy, że conversational commerce jest kluczowym elementem przyszłości branży i cieszymy się, że dostrzegane jest to również na szczeblach zarządczych największych graczy na rynku retail – mówi Paweł Kolacz, współzałożyciel i CEO IamBot. W realizacji celów na rynku amerykańskim firmie pomagają Zagraniczne Biura Handlowe PAIH zlokalizowane w San Francisco i Los Angeles.

Strona www IamBot: https://iambot.ai/

Facebook IamBot: https://www.facebook.com/IamBot.chat/

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która wspiera innowacyjne startupy w ich ekspansji na rynki zagraniczne, serdecznie gratuluje sukcesu! Aby sięgać wyżej, i znaleźć się w Dolinie Krzemowej, zachęcamy do kontaktu z naszym PolishHubem w San Francisco:

180 Sansome Street
San Francisco
California, 94104
United States
tel.: +1 (650) 580-6352
Maja Kieturakis - kierownik biura
e-mail:  maja.kieturakis@paih.gov.pl

Zapraszamy również na PolishHub Academy - cykl webinariów dla polskich firm high-tech z ekspertami z Doliny Krzemowej! W kilkunastoodcinkowej serii - każdej z udziałem innego amerykańskiego mentora i anioła biznesu - dowiesz się, jak krok po kroku podbić Dolinę Krzemową. Start: 22 lutego, godz. 20.00 czasu polskiego. Pierwszym gościem cyklu gościem będzie Evan Powell (inwestor, przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w świecie startupów):

Link do rejestracji na webinarium

---------------------------------------

RILA zrzesza największe i najbardziej innowacyjne firmy handlowe na świecie. Członkowie RILA to ponad 200 sprzedawców detalicznych, producentów i dostawców usług, którzy łącznie generują ponad 1,5 biliona dolarów rocznej sprzedaży, miliony miejsc pracy i ponad 100 000 sklepów, zakładów produkcyjnych i centrów dystrybucyjnych. RILA, we współpracy z Accenture uruchomiła w 2017 roku (R) Tech Center for Innovation, aby pomóc sprzedawcom w technologicznej transformacji branży.

https://www.rila.org/Pages/default.aspx

 

 


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 21.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij