Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
7 lutego 2018

PAIH krajowym koordynatorem Międzynarodowych Targów Importowych w Szanghaju

Już jesienią tego roku rząd CHRL zaprosi na pierwsze w historii targi poświęcone współpracy importowej – China International Import Expo. W roli polskiego, krajowego koordynatora expo będzie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która zaprasza rodzimych przedsiębiorców do udziału w wydarzeniu. Informację o organizacji targów podała podczas seminarium poświęconemu eksportowi do Chin, Liu Ljiuan, Radca Handlowo-Ekonomiczny w Ambasadzie ChRL w Warszawie.
China International Import Expo będą trwały od 5 do 10 listopada, gospodarzami wydarzenia będą chińskie ministerstwo handlu oraz władze Szanghaju. Wsparcie imprezy zadeklarowały Światowa Organizacja Handlu (WTO) i Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO).

Targi zostały ogłoszone przez samego Prezydenta Chin - Xi Jinpinga, jako, że rząd w Pekinie uważa je za ważny krok ku liberalizacji handlu i otwarciu tamtejszego rynku na artykuły importowane. Organizatorzy gwarantują obecność agentów handlowych, dystrybutorów i przedstawicieli sieci zakupowych. Misji biznesowej będzie przewodniczył przedstawiciel polskiego rządu.
 
Zauważmy, że chiński rynek znacznie zmienił się na przestrzeni lat i wzrosło zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości z Europy, także z Polski. PAIH intensyfikuje działania na rzecz zwiększenia wolumenu polskiego eksportu do Chin, jednym z nich są dzisiejsze warsztaty dla polskich firm. Cieszymy się, że rząd w Pekinie zdecydował o organizacji pierwszej w historii imprezy targowej poświęconej importowi. Lokalizacja expo to także dobra wiadomość - jestem przekonany, że w skoordynowaniu działań będzie pomocne nasze biuro w Szanghaju – zaznacza prezes PAIH, Tomasz Pisula. –  Chiński rząd bardzo poważnie traktuje relacje ze wszystkimi partnerami handlowymi, a China International Import Expo traktuje jako kluczowy element realizacji inicjatywy Pasa i Szlaku – dodaje Radca Lui Lijuan.

Zadaniem PAIH będzie wsparcie polskich przedsiębiorców w przygotowaniu wyjazdu. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na sektory dedykowane branżom: urządzenia elektroniczne, odzież i akcesoria, motoryzacja, urządzenia nowej generacji, żywność i produkty rolne, urządzenia medyczne i wyposażenie oraz handel usługami. Termin rezerwacji stoiska upływa 30 czerwca 2018.
 
Dziś, 7 lutego, w Centrum Informacyjnym PAIH odbyło się pierwsze z cyklu seminarium poświęcone praktycznym aspektom eksportu do Chin. Kolejne już 21 i 22 lutego. Wydarzenia organizuje zespół programu Go China.

DSC_0169_www
Seminarium otworzyli Radca Ekonomiczno-Handlowy Ambasady ChRL w Polsce Lijuan Liu oraz Prezes PAIH Tomasz Pisula

DSC_0201_www
Szef PAIH udzielił wywiadu chińskim telewizjom CCTV i CNC


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 21.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij