Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 grudnia 2017

FC "Pszczółka" otwiera fabrykę w Lublinie

Fabryka Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. oficjalnie otworzyła jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkcyjnych. Realizację tej polskiej inwestycji zlokalizowanej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin wsparła PAIH.

Wiosną 2014 roku inwestor uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE i stał się właścicielem działki o powierzchni 3,1 ha przy ul. Spiessa w Lublinie. Koszty projektu sięgnęły 153 mln złotych. Zakład wyposażony jest w zautomatyzowane maszyny i urządzenia wiodących producentów na świecie, które charakteryzują m.in. energooszczędnością i dużą wydajnością. W nowoczesnej fabryce o powierzchni ponad 20 tysięcy m2 produkowane będą wyroby czekoladowe przeznaczone zarówno na rynek polski, jak i za granicę. Co ciekawe inwestor poinformował, że dzięki uruchomieniu nowego zakładu możliwe będzie rozszerzenie eksportu m.in. o tereny Europy Zachodniej. Prowadzone są także rozmowy z kontrahentami m.in. z Chin, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Hongkongu, Kanady. Produkty z lubelskiej fabryki trafiają do sklepów m.in. w Dubaju, Azerbejdżanie, Jordanii, Estonii i Szwecji. „Pszczółka” planuje także rozwój dystrybucji.

W związku z budową fabryki oraz rozszerzeniem produkcji o nowe kategorie słodyczy, zatrudnienie w firmie wzrosło o 70% - do 195 osób. Spółka planuje kolejne przyjęcia do pracy. Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Krajowa Spółka Cukrowa SA Fabryka Cukierków „Pszczółka” jest jednym z największych w Polsce producentów karmelków twardych i nadziewanych.

 


 


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 19.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij