Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 października 2017

PolishHub promuje polski sektor biotech w Kalifornii

Biuro PAIH w Dolinie Krzemowej PolishHub, wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju, prezentowały potencjał polskiego sektora biotechnologicznego na najważniejszej imprezie branżowej Doliny Krzemowej - MedTech Conference.
MedTech Conference to wydarzenie, które przyciąga do San Jose wiodących przedstawicieli sektora biotechnologicznego Kalifornii oraz całych Stanów Zjednoczonych. Imprezę organizuje The Advanced Medical Technology Association (AdvaMed), które zrzesza blisko trzysta wysoce innowacyjnych producentów przyrządów medycznych, twórców usług i akcesoriów diagnostycznych oraz systemów informatycznych dla branży bio-tech.


Prezentacja produktu polskiego start-upu Consonance

Znaczna część firm współpracujących w ramach AdvaMed, działa nie tylko w USA, ale także w Europie, Indiach, Chinach, Brazylii czy Japonii. To dla polskich twórców rozwiązań medycznych szansa zarówno na mentoring, jak i budowanie relacji biznesowych praktycznie na całym świecie  - mówi szefowa PolishHub, czyli biura PAIH w USA, Maja Kieturakis.

Dzięki staraniom PAIH, z możliwości prezentacji swoich rozwiązań na MedTech Conference skorzystali m.in. polski producent oprogramowania do monitorowania rozwoju płodu, Consonance czy dostawca usług digital health, TTMS. Podczas wydarzenia, w rolę rzecznika polskiego sektora bio-technologicznego wcielił się prof. Piotr Czauderna - Koordynator Sekcji Ochrony Zdrowia z Kancelaria Prezydenta RP, a także wieloletni prezydent Sekcji Chirurgii Dziecięcej Europejskiej Unii Specjalistów Medycznych (EUMS). Wysoka pozycja profesora Czauderna na arenie międzynarodowej pomogła zaprezentować potencjał polskich innowatorów medycznych gronu przedstawicieli instytucji rządowych USA czy Wielkiej Brytanii, którzy przybyli na konferencję MechTech.


prof. Piotr Czauderna - Koordynator Sekcji Ochrony Zdrowia z Kancelaria Prezydenta RP opowiada o potencjale polskich firm medycznych


- Spodziewamy się, że biznesowe oraz instytucjonalne relacje nawiązane w trakcie wydarzenia, niebawem przyniosą wymierne korzyści polskim firmom działającym w sektorze zaawansowanych technologicznie usług medycznych - mówi Kieturakis, pokazując jednoczenie, jak efektywne jest prezentowanie się na imprezach branżowych w Dolinie Krzemowej.


Uczestnicy polskiej delegacji na MedTech Conference, wśród nich Maja Kieturakis z biura PAIH, PolishHub

Właśnie przekonał się o tym polski dostawca systemów służących do logistyki lekowej w szpitalach, UnitDoseOne. Niedawno start-up prezentował się na zorganizowanej przez PolishHub imprezie DemoDays, w ramach wydarzenia TechCrunch. Produkt UniDoseOne wzbudził także duże zainteresowanie wśród kalifornijskiego środowiska technologicznego. Firma Jakuba Musiałka i Staszka Radomińskiego została zaproszona na imprezę organizowaną przez Robotics Business Review. Wzięła tam udział w konkursie na najlepszy projekt z zakresu robotyki, który… wygrała, zyskując tytuł RoboBusiness PitchFire 2017 winner.


Jakub Musiałek i Staszek Radomiński, założyciele UnitDoseOne, który we wrześniu wygrał konkurs RoboBusiness PitchFire 2017

Polskie firmy bio-technologiczne zapraszamy do współpracy z biurem PAIH w San Francisco, które oferuje wsparcie w wejściu na rynek USA, w tym także bezpłatną przestrzeń co-workingową w inkubatorze biznesowym the Rocket Space. (PAIH)

 
PAIH PolishHub
180 Sansome Street
San Francisco
California, 94104
United States
tel.: +1 650 580-6352
Maja Kieturakis - kierownik biura
e-mail: maja.kieturakis@paih.gov.pl
www: usa.trade.gov.pl
 
 
 

zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 19.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij