Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
26 września 2017

J.P. Morgan otwiera centrum korpora­cyjne w Polsce

J.P. Morgan największa instytucja finansowa na świecie, otwiera w Warszawie swoje Centrum Korporacyjne, co ogłosili na wspólnej konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie.


J.P. Morgan otwiera centrum korporacyjne w Polsce


W ramach inwestycji, utworzonych zostanie powyżej 3000 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy, a usługi będą świadczone na wewnętrzne potrzeby jednostek organizacji na całym świecie.

- Inwestycja J.P. Morgan to jeden z najważniejszych projektów w branży finansowej i potwierdzenie, że Polska odnosi znaczące sukcesy w zdobywaniu inwestycji o globalnym znaczeniu i przyciąganiu wartościowych miejsc pracy. Cieszę się, że to w Polsce powstaje centrum, działające na styku sektora finansowego i nowych technologii, które przyczyni się do zatrzymania w naszym kraju wysoko wyspecjalizowanych pracowników. To efekt ciężkiej pracy wielu osób, również naszych intensywnych spotkań z inwestorami w Londynie czy w Nowym Jorku. - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki.


J.P. Morgan otwiera centrum korporacyjne w Polsce


- J.P. Morgan działa w ponad 100 krajach na świecie. Nasze centra technologiczne i operacyjne zarządzane są w modelu 24 h na dobę, 365 dni w roku. Polska posiada wysoko wykfalifikowaną i technologicznie zorientowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy - powiedział Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie. -Jest mi bardzo miło zakomunikować otworzenie centrum korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie, w którym zostanie zatrudnionych ponad 3000 pracowników w następnych trzech latach” - dodał.

W warszawskim centrum pracę znajdzie 3000 osób. Celem realizowanej inwestycji jest utworzenie centrum korporacyjnego, którego działalność będzie odpowiadać na wewnętrzne zapotrzebowanie organizacji w zakresie serwisów korporacyjnych. Dla celów realizacji inwestycji w Warszawie został zarejestrowany oddzielny podmiot J.P. Morgan Poland Services.J.P. Morgan otwiera centrum korporacyjne w Polsce


- Wejście J.P. Morgan do Polski, gdzie działają już takie firmy, jak RBS, Citi, Goldman Sachs czy MoneyGram, jest sygnałem dla rynku finansowego, że Polska buduje pozycję europejskiego hubu usług korporacyjnych– skomentował Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która uczestniczyła w obsłudze inwestora.

W strategii rozwoju firmy ważną rolę odgrywa kooperacja z uniwersytetami. J.P. Morgan deklaruje chęć ścisłej współpracy z uczelniami wyższymi. Firma wraz z nimi pragnie tworzyć najbardziej przydatne z praktycznego punktu widzenia kierunki studiów, jak również współtworzyć programy stażowe i szkoleniowe dla studentów oraz uczestniczyć w seminariach i wykładach.

Projekt wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju z uwagi na: innowacyjność i wysoki stopień zaawansowania świadczonych usług, tworzenie stabilnych i wysokopłatnych miejsc pracy dla absolwentów i specjalistów oraz planowaną współpracę z uczelniami wyższymi.


J.P. Morgan otwiera centrum korporacyjne w Polsce


O J.P. Morgan

J.P. Morgan jest globalną instytucją finansową z siedzibą w Nowym Jorku. Swoje biura ma w ponad 100 krajach, prowadząc działalność w ramach pięciu głównych sektorów: Consumer & Community Banking, Corporate & Investment Bank, Commercial Banking, Asset Management oraz Corporate. Głównymi klientami są Inwestorzy indywidualni oraz instytucjonalni, m.in.: państwowe fundusze majątkowe, firmy ubezpieczeniowe, pracownicze programy emerytalne, prywatni inwestorzy. Więcej informacji o firmie: www.jpmorganchase.com. (MR/PAIH)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 19.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij