Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 września 2017

Strefa MR i Grupy PFR na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy - Zdroju

Ministerstwo Rozwoju oraz spółki zrzeszone w Polskim Funduszu Rozwoju zapraszają do strefy Ministerstwa Rozwoju i Finansów oraz Grupy PFR, której członkiem jest PAIH, podczas  odbywającego się w dniach 5-7 września XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy - Zdroju. Udział w forum zapowiedziało w tym roku blisko 3 tys. gości ze świata biznesu i polityki.

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy - Zdroju jest jednym z największych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo - Wschodniej i najważniejszą konferencją ekonomiczną w Polsce tej jesieni. Jak co roku, do Krynicy zjadą się najważniejsi polscy politycy, prezesi, oraz członkowie zarządów kluczowych firm w Polsce i 60 krajów świata, aby debatować na temat aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Europie oraz na świecie. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. prezydent RP Andrzej Duda, a także wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. W wydarzeniu, w roli uczestnika debat, bierze również udział prezes PAIH Tomasz Pisula.

W dniu inauguracji Forum Ekonomicznego w Krynicy, 5 września, rozpocznie działalność Strefa Ministerstwa Rozwoju i Finansów, w której prezentować będą się spółki zrzeszone w Polskim Funduszu Rozwoju, w tym PAIH.

Jednym z pierwszych punktów programu Forum jest premiera Raportu Polskie Startupy 2017, którą zaplanowano na  wtorek, na godzinę 15:30. Raport kompleksowo opisuje dynamikę rozwoju, strukturę finansowania i ambicje eksportowe firm startupowych. W tym roku autorzy publikacji podjęli próbę opisania ekosystemów startupowych poszczególnych regionów Polski. Agenda - Grupa PFR na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju


W tym roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy odbędzie się łącznie 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów oraz debat. Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na panele dyskusyjne, w których udział weźmie prezes Agencji, Tomasz Pisula:

  • 5 września, godz. 16:40, Panel: Ekspansja zagraniczna polskich firm. Co zrobić, aby pomóc im w zdobywaniu nowych rynków?
    Uczestniczący w rozmowie eksperci zastanowią się na tym, jak wyjść na naprzeciw potrzebom polskich firm, dostarczając im wsparcia wszędzie tam, gdzie tego potrzebują. Po dwudziestu siedmiu latach od transformacji gospodarczej, mamy już nie tylko pokaźną liczbę przedsiębiorstw  zdolnych do zdobywania zagranicznych rynków, ale także w szybkim tempie rośnie wśród nich wiedza o tym, jak odnieść sukces.

  • 6 września, godz. 10.40, Panel: Doświadczenia i wyzwania dyplomacji ekonomicznej

Wspólnie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i wiceministrem rozwoju,   Jerzym Kwiecińskim, szefowie PAIH, PFR oraz największych polskich spółek, mówić będą m.in. o wpływie Polonii na dyplomację ekonomiczną i rozwoj polskiej przedsiębiorczości, a także o tworzeniu międzynarodowych relacji gospodarczych jak również polskiej polityki zagranicznej.

  • 6 września, godz. 14:25, Panel: Branża motoryzacyjna nabiera rozpędu
    Prezes PAIH Tomasz Pisula, wspólnie z przedstawicielami inwestorów i producentów motoryzacyjnych dyskutować będzie o potencjale eksportowym polskich firm sektora automotive. Polska jest jednym z głównych producentów podzespołów motoryzacyjnych w Europie ważną lokalizacją dla realizacji innowacyjnych inwestycji sektora.

  • 7 września, godz. 10:40 Rozwój amerykańskich inwestycji w Polsce: czy nastały trudne czasy?
    Na zaproszenie Izby AMCHAM, goście spotkania zastanowią się nad perspektywami dla inwestycji amerykańskich w Polsce, rozmawiając również o tym, jak utrzymać przewagę konkurencyjną w naszym kraju?

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez Grupę PFR, do odwiedzania naszej strefy oraz śledzenia wydarzeń w mediach społecznościowych pod #KrynicaPFR. www.forum-ekonomiczne.pl/  (PAIH/ PFR/FEK)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 21.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij