Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 czerwca 2017

Nagrody Grohmana i 20 lat Łódzkiej SSE

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodzi dwadzieścia lat istnienia. Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu strefy, 5 czerwca, wręczono Nagrody Grohmana. Statuetki dla laureatów nagród specjalnych powędrowały do laureatów m.in. z rąk Krzysztofa Sengera, wiceprezesa PAIH.

- Tkamy biznes aktywnie pozyskując nowe inwestycje. Za kilka tygodni będziemy mogli ogłosić kolejną - zapowiedział podczas uroczystego jubileuszu dwudziestu lat istnienia strefy Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. Mówiono również o nowych inicjatywach, w jakie niedawno włączyła się strefa. Na jej terenie zaczęły działań start-upy, a także otwarto przestrzenie produkcyjno-magazynowe dla małych i średnich firm, którym zaoferowano pomoc publiczną.W trakcie Gali przyznano Nagrody Grohmana. Laureatami szóstej edycji plebiscytu zostali: działający w ŁSSE od 2004 roku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego; producent podzespołów motoryzacyjnych Hearing Polska, który funkcjonuje w strefie od 2002 roku; Procter and Gamble Operations - amerykański inwestor, który założył w Łodzi jedną z największych w tej korporacji fabryk ostrzy do maszynek do golenia; a także dwaj polscy producenci i eksporterzy płytek ceramicznych: Grupa Paradyż oraz Grupa Tubądzin.

Rozdano również nagrody specjalne. W kategorii „Inwestor - Mecenas” nagrody z rąk wiceprezesa PAIH Krzysztofa Sengera otrzymał: Virako Sp. z o.o., za działalność społecznikowską założonej przez firmę Fundacji Virako, która wspiera ubogie dzieci i organizuje wydarzenia kulturalne we współpracy m.in. z Teatrem Powszechnym, Festiwalem Designu i Foto-Festiwalem. Takie samo wyróżnienie powędrowało do firmy Pietrucha za zaangażowanie w  organizację Expo 2022 w Łodzi i promocję tej inicjatywy w krajach, w których firma  inwestuje (w tym w Afryce i w Ameryce Południowej).Nagrody w kategorii „Ważne dla Łodzi” za promocję łódzkiego biznesu i współpracę na linii firmy - instytucje otrzymali Wojewoda Łódzki oraz Politechnika Łódzka. (ŁSSE)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 19.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij