Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
8
maja
2017
Rozwijamy współpracę z Etiopią
8 maja 2017
- Musimy zmienić strukturę eksportu, tak żeby polskie firmy były bardziej obecne na rynkach Afryki i Azji - mówił podczas otwarcia Polsko-Etiopskiego Forum Gospodarczego członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Senger. Forum, które odbyło się 8 maja w Addis Abebie, jest jednym z punktów programu delegacji do Etiopii zorganizowanej przez Agencję przy okazji oficjalnej wizyty w Etiopii prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas forum przedstawiciele administracji rządowej Polski oraz Etiopii dyskutowali nt. możliwości handlowo - inwestycyjnych w Etiopii, roli etiopskiego sektora prywatnego oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. - Firmy, które przyjechały z nami do Etiopii są już obecne na rynkach Afryki, a dzięki takimi wydarzeniom jak dzisiejsze powinniśmy mieć więcej wspólnych projektów współpracy gospodarczej - mówił Senger. Uczestniczący w forum prezydent Duda wyraził nadzieję na rozwój polskiego biznesu w Etiopii. - Chciałbym, aby polski biznes przyczynił się do rozwoju Etiopii, zarabiając na tym. Mam nadzieję że polskie marki staną się tu rozpoznawalne - mówił prezydent.


Wcześniej prezydent odwiedził montownię traktorów Ursus w Adamie. Prezydent zaznaczył, że realizacja kontraktów Ursusa z Etiopczykami jest możliwa dzięki międzyrządowemu porozumieniu zawartemu w 2013 roku między Polską a Etiopią. - Ta współpraca wpisuje się w ustanowiony przez polski rząd program dla polskiego biznesu Go Africa. Chciałbym, żeby w ramach tego programu jak najwięcej polskich przedsiębiorców, polskich firm, zainteresowało się rynkiem afrykańskim, ponieważ są to olbrzymie państwa o wielkim potencjale - powiedział prezydent.

W ostatnim dniu wizyty w Etiopii prezydent będzie zabiegał na forum Unii Afrykańskiej o poparcie krajów kontynentu dla kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. (PAIH)
zobacz wszystkie aktualności

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij