Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 kwietnia 2017

Wzmacniając pozycję sektora budowlanego

Polska Agencja Inwestycji i Handlu nawiązała współpracę z Polskim Klastrem Eksporterów Budownictwa. Instytucje stawiają sobie za cel stworzenie silnego środowiska branżowego, które umożliwi zaistnienie w charakterze Generalnego Wykonawcy na największych światowych budowach. Pierwszym ze wspólnych działań w kierunku integracji polskich firm budowlanych jest organizacja seminarium branżowego.

Polski sektor budowlany to wykwalifikowana kadra inżynierska, know how, bogate tradycje i doświadczenie. Firmy budowlane mają silny potencjał i mogą pochwalić się dokonaniami nie tylko w kraju, lecz również na rynkach zagranicznych. Międzynarodowa konkurencja oraz chęć dalszego rozwoju są naturalnym impulsem do internacjonalizacji polskich firm.

Polski Klaster Eksporterów Budownictwa zwrócił się do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z prośbą o wsparcie w zakresie wypracowania rozwiązań, które umożliwią polskim firmom konkurowanie na globalnym rynku. W odpowiedzi Agencja planuje działania zmierzające do zintegrowania oferty polskich podmiotów na rynki zagraniczne. Dzięki współpracy firm z sektora budowlanego i przy wsparciu instytucji z grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, polska pozycja w ekspansji zagranicznej będzie silniejsza. Pierwszym z działań jest organizacja seminarium dla sektora budowlanego, które odbędzie się 12 kwietnia w siedzibie Agencji. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną programy i sieć organizacji promujących eksport, nowa polityka proeksportowa oraz instrumenty wspierające i finansujące polską ekspansję zagraniczną.


© ArchMen - Fotolia.com

W roli prelegentów wystąpią przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju (Paweł Borys), KUKE (Piotr Stolarczyk), BGK (Jacek Szugajew/ Patryk Darowski), PARP (Michał Polański), Ministerstwa Rozwoju (Jacek Piłatkowski), oraz organizatorów: Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (Tomasz Pisula) i Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa (Jan Mikołuszko).

W ramach integracji firm z sektora budowlanego, planowane są kolejne wspólne inicjatywy takie jak misje gospodarcze i fora. (PAIH)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 21.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij