Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
7
marca
2017
Jak ugryźć Państwo Środka?
7 marca 2017
- Współczesne Chiny zmieniły się, rynek importowanej żywności rozwija się dynamicznie za sprawą dużej popularności produktów zagranicznych wśród chińskich konsumentów - powiedział Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Pisula otwierając szkolenie nt. rynku spożywczego w Chinach.

Chiny po wyprzedzeniu USA w 2011 r. pozostają niezmiennie największym rynkiem żywności i napojów. Chińczycy cenią sobie produkty najwyższej jakości, jak również wygodę zakupów. Zwyczaje żywieniowe nie tylko różnią się od tych europejskich, ale są różne w poszczególnych regionach Chin. - Choć Chiny to zupełnie inna kultura żywieniowa, rynek dużych miast jest już na tyle wyedukowany że możemy tam oferować nasze produkty - mówił podczas szkolenia Michał Bielewicz z ForCap Co. Ltd

Import żywności do Chin z Unii Europejskiej stanowi 20% ogólnego importu z UE. Głównymi eksporterami artykułów spożywczych spośród krajów Wspólnoty są Francja, Dania i Holandia. Polska zajmuje dziewiąte miejsce. - Jedno z pierwszych Zagranicznych Biur Handlowych Agencji powstało właśnie w Szanghaju. Ma już świetnie wykształcone relacje na chińskim rynku i zapewne dla wielu będzie wsparciem -  mówił prezes Pisula. - Cały czas rozwijamy siatkę zagranicznych oddziałów, docelowo uruchomimy ok. 70 placówek na całym świecie, w tym roku powstanie jeszcze 14 - dodał Pisula.


Rynek importowanej żywności w Chinach rozwija się dynamicznie za sprawą dużej popularności produktów zagranicznych wśród chińskich konsumentów - powiedział Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Pisula

Podczas szkolenia eksperci rozmawiali również o profilu konsumentów chińskiego rynku spożywczego. Głównym odbiorcą żywności importowanej w Chinach jest klasa średnia. - Konsument marek importowanych to konsument wielkomiejski, modny, otwarty na nowości ze świata - mówił Bielewicz. - Jak szacują analitycy, do 2022r. ludność klasy średniej wzrośnie o ponad 100 mln osób  - dodał. 

Uczestnicy spotkania poruszali również kwestie dotyczące wprowadzania produktów na rynek chiński  w tym rejestracji produktu i jego certyfikacja a także możliwości logistycznych w Państwie Środka. 

Drugiego dnia szkolenia odbyły się indywidualne konsultacje z ekspertem, podczas których polskie firmy mogły zasięgnąć porad w zakresie przygotowania oferty i zbudowaniu strategii wejścia na chiński rynek.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Centrum Współpracy Gospodarczej Polska - Chiny Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. (PAIH)


zobacz wszystkie aktualności

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij