Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
26
stycznia
2017
Łotwa częścią naszego sukcesu
26 stycznia 2017
- Chcemy wspierać polskie firmy na rynku łotewskim, a także wspólne polsko - łotewskie inwestycje w krajach trzecich - powiedział prezes PAIiIZ Tomasz Pisula podczas Forum Biznesowego Polska - Łotwa, które odbyło się 26 stycznia w Warszawie z okazji wizyty w Polsce premiera Republiki Łotewskiej pana Mārisa Kučinskisa.

Dla Łotwy, Polska pozostaje piątym kierunkiem eksportu, a także trzecim - po Niemczech i Litwie - źródłem importu towarów i usług. Aby zintensyfikować współpracę między Polską a Łotwą, do Warszawy z jednodniową wizytą przyjechał premier Māris Kučinskis. Towarzyszą mu łotewscy przedsiębiorcy oraz administracja lokalna. - Między Polską a Łotwą powstała współpraca gospodarcza, którą należy poszerzać o nowe sektory - powiedział premier Kučinskis, podczas ceremonii otwarcia Forum. - Nowoczesna gospodarka nie jest możliwa bez rozwiniętego sektora ICT, który przez nasz kraj uznawany jest za sektor priorytetowy - dodał premier.

Jak zaznaczył Wicepremier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników forum, Łotwa to jeden z najszybciej rozwijających się ekonomicznie krajów Unii Europejskiej i ważny partner handlowy Polski. W Polsce działa już 61 podmiotów z łotewskim kapitałem.


- Chcemy wspierać polskie firmy na rynku łotewskim, a także wspólne projekty w krajach trzecich - powiedział prezes PAIiIZ Tomasz Pisula podczas Forum biznesowego Polska - Łotwa

Inese Sulzanoka z Investment and Development Agency of Latvia in Poland podkreśliła, że Łotwa, dzięki położeniu w centrum regionu bałtyckiego i wysoko rozwiniętej sieci transportowej i logistycznej oraz bliskości wielu rynków zbytu jest idealnym ośrodkiem międzynarodowego biznesu i handlu. - Wiele korporacji zakłada u nas biura. Warto wspomnieć również o niskim podatku dochodowym(15%), ulgach podatkowych dla dużych inwestycji, funduszach unijnych oraz czterech SSE - mówiła Sulzanoka.

Po części oficjalnej obyły się prezentacje sektorowe oraz rozmowy B2B, pomiędzy polskimi a łotewskimi przedsiębiorcami. (PAIiIZ)


PAIiIZ - Business opportunities in Poland - presentation

LIAA presentation

A.Maldups - Ministry of Transport of the Republic of Latvia presentation

Rail Baltica LV presentation

Latvijas Aviacijas Asociacija presentation

Latvian IT Cluster presentation

SQUALIO cloud consulting presentation

Komerccentrs presentation

Meditec presentation

Startin.lv presentation

Lattelecom presentationzobacz wszystkie aktualności

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij