Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
7
lutego
2017
IAC buduje zakład w Opolu
7 lutego 2017
Międzynarodowy koncern International Automotive Components rusza z budową fabryki kokpitów samochodowych w Opolu. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 20 milionów dolarów. 7 lutego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu, w której wzięli udział przedstawiciele koncernu i władz miasta. Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która była zaangażowana w obsługę projektu, reprezentował Krzysztof Senger, członek Zarządu PAIH odpowiedzialny za obszar inwestycji w Polsce.

Zakład produkcyjny w Opolu o powierzchni 27,000 m² będzie jednym z 27 należących do koncernu w Europie. Podstawowym zadaniem fabryki będzie produkcja ręcznie obrabianych elementów desek rozdzielczych dla producentów samochodów klasy premium. W tym celu kierownictwo planuje zatrudnienie w Opolu ok. 550 wykwalifikowanych pracowników. Projekt inwestycji zakłada również możliwość wytwarzania innych elementów wyposażenia aut, jako wsparcie produkcji innych zakładów w promieniu 100-450 km.Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę IAC w Opolu (fot. Opole)


Zaledwie kilka dni temu otrzymaliśmy tytuł „Najszybciej rozwijającego się miasta 2016 roku”, dziś topowy koncern rozpoczyna u nas wartą 20 milionów dolarów inwestycję. To wszystko świadczy o tym, że w Opolu panuje wzorowy klimat dla biznesu - komentuje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. 

Polska jest jednym z największych europejskich producentów części motoryzacyjnych. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, doskonałą lokalizacją oraz szeroką baza poddostawców - mówi członek Zarządu PAIH Krzysztof Senger. - Projekty z branży motoryzacyjnej są na drugim miejscu wśród inwestycji obecnie obsługiwanych przez PAIH. W tej chwili pracujemy nad 33 takimi projektami, które łącznie mogą stworzyć ponad 11 tysięcy miejsc pracy - dodaje Krzysztof Senger. (PAIH/Opole)


zobacz wszystkie aktualności

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij