Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 stycznia 2017

Rządowy program GO Iran nabiera tempa

Jedną z pierwszych placówek zagranicznych biur handlowych PAIiIZ otwiera w Teheranie – mówił Prezes PAIiIZ Tomasz Pisula podczas Polsko - Irańskiego seminarium gospodarczego. Wydarzenie odbyło się 27 stycznia w siedzibie PAIiIZ z udziałem przedstawicieli irańskiej administracji i biznesu.

Jednym z punktów seminarium było spotkanie z polskimi przedsiębiorcami zainteresowanymi nawiązaniem relacji handlowych z Iranem. Jak zaznaczył członek zarządu PAIiIZ Wojciech Fedko otwarcie biura w Iranie wpisuje się w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jako działanie wspomagające polską ekspansję na rynkach wschodzących. - Chcemy stworzyć kanały dystrybucji oraz instrumenty wsparcia do rozwijania biznesu - powiedział Fedko.

O polsko - irańskiej współpracy gospodarczej szeroko opowiadał J.E. Ramin Mehmanparast, Ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce. Zapewniał zgromadzonych uczestników, że obie gospodarki mogą bardzo dobrze współpracować, a biuro PAIiIZ w Teheranie jest pierwszym zagranicznym biurem handlowym w tym kraju. - Inne kraje już zapowiedziały, że pójdą śladem Polski - mówił Ambasador.


27 stycznia w siedzibie PAIiIZ odbyło się Polsko - Irańskie seminarium gospodarcze z udziałem przedstawicieli irańskiej administracji i biznesu (foto: PAIiIZ)

Gubernator prowincji Khusestan Ghalamreza Shariati przekonywał z kolei zgromadzonych przedsiębiorców, że Iran poza obszernym własnym rynkiem zbytu (80 mln mieszkańców), oferuje również dostęp do dużego rynku azjatyckiego. - Nasz kraj jest gotów do współpracy międzynarodowej, szczególnie z Polską – komentował. - Jesteśmy gotowi na wasze inwestycje w Iranie, a także, w związku z potrzebą stworzenia linii produkcyjnej maszyn do nawadniania pod ciśnieniem, jesteśmy zainteresowani zakupem waszych nowoczesnych technologii - dodał.

Dyrektor Generalny Arvand Free Zone Organization Esmail Zamani mówił o możliwościach współpracy bilateralnej w sektorze stoczniowym, morskim oraz sektorach związanych z ropą, gazem oraz petrochemią.

Podczas seminarium podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiedzy : Khuzestan Development and Investment Compay i Arvand Free Zone Organization a Bioelektra Group S.A.

W czasie kilkudniowej misji do Polski reprezentacja odwiedziła również województwo lubelskie, gdzie spotkała się z lokalnymi władzami oraz przedsiębiorcami. (PAIiIZ)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 19.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij