Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
7 maja 2014

VI Europejski Kongres Gospodarczy

Między 7 a 9 maja Katowice staną się centrum gospodarczym Europy Centralnej. W stolicy Śląska już po raz szósty odbędzie się jedna z najważniejszych imprez gospodarczych regionu - Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress). Partnerem wydarzenia jest PAIiIZ.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy i świata. W blisko stu sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów: komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Głównymi nurtami tematycznymi tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach są: Europa wobec wyzwań globalnej konkurencji, nowe unijne finanse – mądre inwestycje, polityka przemysłowa i energetyczna, migracje i rynek pracy w Europie, USA, Chiny, Afryka - partnerzy i konkurenci.

W maju minie 10 lat od największego w historii Wspólnoty rozszerzenia Unii Europejskiej, do której przystąpiło wówczas dziesięć państw – w tym kraje Europy Centralnej i republiki nadbałtyckie. Bilans dekady, która objęła swoimi ramami także trudne dla Unii zjawiska i wydarzenia, wydaje się w powszechnym odczuciu zdecydowanie pozytywny. To właśnie aktualnym dylematom rozwojowym Unii Europejskiej poświęcone zostaną kluczowe sesje Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2014 w Katowicach.

W programie Kongresu przewidziano również sesje poświęcone finansom, energetyce i paliwom, górnictwu i hutnictwu, samorządności i polityce regionalnej, infrastrukturze, transportowi i logistyce, budownictwu i nieruchomościom

Zaplanowano także kolejną edycję spotkania Unia Europejska – Chiny, drugie Forum Współpracy Gospodarczej Afryki i Europy Centralnej oraz pierwsze Forum Współpracy Gospodarczej Pakistan-Europa Centralna.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP.

Więcej informacji: www.eecpoland.eu

Zapraszamy również do wirtualnego biura prasowego: http://media.eecpoland.eu/ (PWTP)zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 19.818.000,00 zł

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij